Marja Muusa Hamalainen

Marja Muusa Hamalainen
ROK,ZEMĚ A MÍSTO NAROZENÍ:
1950 FINSKO
ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU :Střelec
PRVNÍ SAMOSTATNÁ VÝSTAVA 2010 VARKAUS FINSKO
POČET10/20
TECHNIKA: AKRYL NA PLÁTNĚ
STRUČNÝ ŽIVOTOPIS A VZDĚLÁNÍ:
Univerzita Helsinky obor biochemie
Marja Muusa Hamalainen žije v Porvoo, Finsko . Malovala již od dětství. Cítí, že svět naivního malířství čerpá hlavně ze životních zkušeností. Než se věnovala malířství cestovala dvacet roků po světě. Pracovala ve vědě i školství v USA, Anglii, Jižní Africe a Saudské Arabii. Psala i odbornou vědeckou literaturu.
Od roku 2009, kdy ztratila sluch, se jí změnil svět. Musela zanechat práci, kterou milovala a mnoho dalších činností jí blízkých, které považovala za důležité. Měla ale štěstí v tom, že jí kochleární implantát navrátil částečně sluch, vrátila se do Finska a začala malovat. Svoji první výstavu měla v roce 2010. Od roku 2014 se již věnuje plně malování. Vystavovala svoje díla ve Finsku, Estonsku, Belgii, Saudské Arabii, Německu, Polsku a Česku.
Tím začala její kariéra naivní malířky. Od roku 2010 se jí otevřely dvéře do nádherného světa naivních umělců a kompletně nový druh setkávání s lidmi. Říká:„Nyní, když byl můj život znovu obohacen o sluch, nastalo nejlepší období mého života. S vděčností!“
Ve svých malbách ztvárňuje povídky o tom jak se probudila do současnosti a jak velké je malé a méně je více.
Její obrazy mají základ ve ztvárnění krátkých životních momentů. Často maluje lidi, které potkává, básně, které čte, nebo příběhy, které slyší, zejména ty, které jí utkví v mysli a srdci. Jejich realizace se jí přímo dotýká a oslovuje ji,.Maluje momenty ze současnosti, smysluplné setkání jak s lidmi , tak i přírodou.
MOTTO:
Nejdůležitější pro mne je právě ten člověk, který stojí přede mnou-soustředěný na tento současný okamžik-naslouchajíce jeden druhému.
Ticho léčí. Moje umělecká díla jsou tišší obránci nadějí- a uprostřed toho všeho život běží dál.

Marja Muusa Hamalainen,Finsko,Vzpomínka na Jana Hrušku


marja@muusa.inet.fi

www.marjamuusa.com

GALERIE

Translate »